Media

W drodze poza kanon urody W drodze poza kanon urody

W drodze poza kanon urody

    Dorota Cendrowska

Ile znasz kobiet, które czują, że są piękne? Czy jesteś taką kobietą? Dlaczego tak łatwo przewidzieć odpowiedzi na te pytania?

 
[...] Waga, wzrost, wiek, sylwetka, rysy twarzy, kolor włosów lub odrostów, kształt dłoni, stóp czy płytki paznokciowej, kształt i wielkość piersi, osławiony stosunek talii do bioder – długo można byłoby wymieniać kolejne potencjalne punkty mapy kobiecego ciała, gdzie może manifestować się nasze niezadowolenie z ciała. Ale czy jest ono naprawdę „nasze”? Czy postanowiłyśmy je mieć, by w ten sposób „urozmaicić” sobie życie? Czy może zostałyśmy nim „obdarowane” i wciąż wierzymy w jego zniewalającą nas moc?

(cały tekst i źródło zdjęcia)

Dlaczego zdradzamy… Dlaczego zdradzamy…

Dlaczego zdradzamy…

Zdradzamy? Jesteśmy zdradzani? A może jedno i drugie? Kiedy? Z jakich powodów? Jak się ma zdrada do miłości? Kiedy mówimy o zdradzie? Czy zdrada ma płeć? Jak reagujemy na zdradę? Zdrada za zdradę?
A może zdrada jest „po coś”? Czego możemy nauczyć się ze zdrady, gdy stała się faktem w naszym życiu?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, w audycji (pobierz)

W audycji wziął udział: Jan Przeor.

Uzależnienie od związków… Uzależnienie od związków…

Uzależnienie od związków…

Co to jest związek? Czy związek to tylko relacja z naszym partnerem lub partnerką? W ilu związkach jesteśmy na ten moment? Czy związek to formuła, która popycha nas, zmusza do rozwoju? Czego szukamy w związkach? Jakie role pełnimy w związkach i czy mogą nas one krępować? Kiedy możemy mówić o uzależnieniu od związku? Czy miłość zaczyna się wtedy, gdy kończy się uzależnienie od drugiego człowieka?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, w pełnej poczucia humoru audycji (pobierz)

W audycji wzięli udział: Bartek Kozłowski i Jan Przeor

Rady… Rady…

Rady…

Gdzie jest granica między doradzaniem a wymądrzaniem się? Dlaczego czasem trudno nam poradzić sobie z otrzymaną od kogoś radą? Potrzebujemy wskazówki, rady, czy może chcemy być wysłuchani, zauważeni? A może chodzi nam o wsparcie, którego w trudnych dla nas chwilach potrzebujemy?
Terapeuci z założenia nie „dają rad” w potocznym rozumieniu tych słów. Ich „rada” to propozycja głębokiego spotkania człowieka z człowiekiem. To możliwość szlifowania umiejętności brania odpowiedzialności za własne życie, by umieć wybierać to, co dla nas, najlepsze, również w przypadku rad, które otrzymujemy.

O tym wszystkim i o wielu innych aspektach „radzenia” w audycji (pobierz)

W audycji wzięli udział: Bartek Kozłowski i Jan Przeor.